Ivančice: +420 606 050 647 , optik.osicka@seznam.cz
Pohořelice: +420 725 325 145, optik.osicka.poho@seznam.cz
Rajhrad: +420 720 494 257, optik.osicka.rajhrad@seznam.cz

Sortiment

DIOPTRICKÉ OBRUBY

V naší optice Vám rádi poradíme s výběrem optimální brýlové obruby podle Vašich požadavků a účelu, ke kterému budou brýle sloužit. Vybírat můžete ze široké nabídky obrouček vrtaných, vázaných (poloobrouček), plastových, kovových či antialergických.
V dnešní době jsou brýle považovány za módní doplněk a každoročně podléhají módním trendům – návrháři přicházejí s novými tvary, materiály a barevnými kombinacemi. Máme pro Vás brýle všech cenových kategorií a samozřejmostí jsou i modely světových značek.

BRÝLOVÉ ČOČKY (SKLA)

Plastové brýlové čočky jsou až o 50% lehčí než minerální, takže brýle na nose téměř nevnímáte. Jsou velice pružné a bezpečné a díky tomu vhodné pro sportovce, děti a samozřejmě zákazníky s vyšší hodnotou dioptrií.
Polykarbonát je velice pevný, až o 20% lehčí a téměř o 30% lehčí něž materiál plastový, pružný a odolný proti nárazu. Současně poskytuje 100% ochranu proti UV záření. Dříve byl používaný hlavně v letectví a kosmonautice.
Trivex je nejnovější materiál s vynikajícími optickými vlastnostmi, výjimečnou odolností vůči nárazu (díky tomu je ideálním materiálem do vrtaných obrub), je ultralehký (o 10% lehčí než polykarbonát) a poskytuje 100% UV ochranu. Původně byl využíván ve vojenské technice.
Minerální čočky jsou vyrobeny z nejstaršího používaného materiálu – skla. Jsou velice odolné vůči poškrábání, ale nevýhodou je vysoká hmotnost a nízká odolnost vůči nárazu.

POVRCHOVÉ ÚPRAVY BRÝLOVÝCH ČOČEK

Antireflexní vrstva odstraňuje rušivé odrazy a odlesky na přední i zadní ploše čočky, čímž se zvýší estetický vzhled brýlí, ostrost a kvalita vidění a snižuje se i únava očí. Doporučuje se zejména pro řidiče a pro práci s PC.
Existují antireflexní vrstvy speciálně odrážející modré světlo, kterému jsme vystavováni při používání počítačů, notebooků, tabletů, mobilních telefonů, televizorů, světel aut, úsporných žárovek atd.

Tvrzení zvyšuje odolnost plastových čoček proti poškrábání a minerálních čoček proti rozbití.

Hydrofobní úprava zabraňuje usazování nečistot na čočkách, usnadňuje čištění a odpuzuje vodu. SUPERHYDROFOBNÍ ÚPRAVA má vysoké hydrofobní a oleofobní vlastnosti – čímž zvyšuje odolnost povrchu proti mastnotám, nečistotám a minimalizuje poškrábání při čištění.

Vysokoindexové čočky jsou vhodné pro zákazníky s vyšší hodnotou korekce. Díky speciálním materiálům, tak mohou být čočky v brýlích mnohem tenčí a brýle jsou díky tomu estetičtější - zejména vrtané a vázané. Existuje vždy několik stupňů tenčení.

DRUHY BRÝLOVÝCH ČOČEK

Jednoohniskové brýlové čočky se používají ke korekci vidění na jednu vzdálenost – na blízko, na dálku nebo střední vzdálenost.
Bifokální brýlové čočky slouží k vidění na dvě vzdálenosti – do dálky a na blízko. Je na nich patrný přechod mezi zónou na dálku a na blízko.
Multifokální (progresivní) brýlové čočky jsou určeny pro vidění na všechny vzdálenosti – do dálky, střední vzdálenost i do blízka. Jednotlivé zóny na sebe plynule navazují, takže jsou velmi estetické. Tato skla umožní komfortní vidění na všechny vzdálenosti s jedinými brýlemi.
Pracovní (degresivní) brýlové čočky jsou určeny speciálně pro práci v kanceláři – na střední vzdálenost a do blízka. Oproti multifokálním čočkám mají rozšířenou oblast vidění na blízko.

OCHRANA PROTI SLUNCI

Sluneční brýlové čočky je možné zhotovit do všech dioptrických obrouček a do většiny kvalitních slunečních brýlí. Do velkých trendových slunečních brýlí i do více zakřivených sportovních slunečních brýlí lze vyrobit speciálně zakřivené brýlové čočky. Lze vybrat z mnoha barev a odstínů. Samozřejmostí u těchto čoček je 100% UV filtr.

Samozabarvovací brýlové čočky se zabarvují podle intenzity UV záření – při použití v interiéru a při umělém osvětlení jsou čiré jako klasické brýlové čočky, venku vlivem UV záření ztmavnou podle intenzity světelných a teplotních podmínek. Asi nejznámější jsou brýlové čočky značky Transitions a novinkou jsou Transitions Xtractive, které jsouc schopny se zabarvit i za skly automobilu.Polarizační čočky mají schopnost odfiltrovat všechny rušivé odlesky od horizontálních ploch a díky tomu je obraz ostřejší a kontrastnější. Jsou vhodné zejména pro řidiče, rybáře, lyžaře, vyznavače vodních sportů, ale v podstatě jsou nejlepší volbou pro jakékoliv sluneční brýle.

Driwear jsou fototropní (samozabarvovací) polarizační čočky určené pro řidiče – reagují na rychle se měnící světelné podmínky venku i za sklem automobilu, díky polarizačnímu filtru chrání zrak před oslněním. Žlutozelená zbytková barva umožní bezpečnou jízdu v mlze nebo za snížené viditelnosti.

KONTAKTNÍ ČOČKY

Kontaktní čočky jsou vhodným doplňkem pro nositele brýlí. Zákazníci volí kontaktní čočky zejména na sportovní aktivity, v kombinaci se slunečními brýlemi nebo proto, že se v brýlích necítí pohodlně.
Kontaktní čočky jsou nejčastěji dostupné jako jednodenní (kontaktní čočka je na jednorázové použití – vhodná pro občasné nošení, jelikož se o ni nemusí nijak zvlášť pečovat), čtrnáctidenní nebo měsíční (k těmto čočkám je potřeba roztok a pouzdro na kontaktní čočky a důkladně o čočky pečovat).
Kontaktními čočkami lze korigovat většinu refrakčních vad včetně astigmatismu, existují i kontaktní čočky bifokální a multifokální. Pro zvýraznění nebo změnu barvy očí lze zvolit kontaktní čočky barevné.
Pokud se rozhodnete kontaktní čočky vyzkoušet, nikdy nenakupujte kontaktní čočky, které jste předtím neměli naaplikované od optometristy nebo očního lékaře. V naší oční optice Vás rádi objednáme na aplikaci kontaktních čoček.

TIPY K NOŠENÍ BRÝLÍ

  • Brýle vždy nasazujeme a sundáváme oběma rukama
  • Brýle nikdy nepokládáme skly na podložku
  • Skla pravidelně ošetřujeme prostředky doporučenými očním optikem – ideální je čištění za použití vlažné vody (nikdy ne horké!) nebo čistícího spreje a vysušení mikrovláknem. V naší oční optice Vám rádi brýle vyčistíme ultrazvukem zdarma.
  • Pokud nemáme brýle na očích, odkládáme je vždy do vhodného pouzdra, kde jsou lépe chráněny
  • Brýle nikdy nevystavujeme vysokým teplotám – hrozí deformace brýlové obruby a poškození brýlových čoček (zejména antireflexních) – nenechávat za oknem automobilu a nedoporučuje se ani používáni v sauně
  • Vyhněte se styku s chemikáliemi – například lak či barva na vlasy
  • Brýle ukládejte na bezpečné místo – zejména pejskové a malé děti si brýle rádi půjčují